ПРОКТОЛОГІЯ
В медичному центрі "Вітамед+" відтепер
доступний прийом лікаря-проктолога.
Пропонуємо сучасні методи лікування
гемороїдальних вузлів, анальних тріщин
та інших патологій анальної зони.
Запис за телефонами на нашому сайті
Ведення вагітності
Повний комплекс послуг спостереження
за вагітністю з перших тижнів і до народження немовляти
Дізнатись більше
КОЛОНОСКОПІЯ
В медичному центрі "Вітамед+" доступна
процедура колоноскопії - високоінформативного
дослідження прямої та товстої кишки
за допомогою ендоскопа
Дізнатись більше
Консультація педіатра
Подбайте про здоров'я Вашої дитини - запишіться
на прийом до фахівця-педіатра в МЦ"Вітамед+"
Дізнатись більше
Попередній
Далі

УЗД ВАГІТНИХ

    В акушерстві практика використання УЗД на ранніх термінах вагітності є одним із основних методів контролю за протіканням вагітності та діагностиці патології    плоду.  Обстеження потрібно проводити як в ранньому терміні так і на протязі всієї вагітності . Регулярні  УЗД при вагітності  – це найкращий метод контролю протікання вагітності від початку до самих пологів .

Відразу ж виникає питання: коли потрібно робити перше УЗД при вагітності? Воно повинно проводитися на 5-ій – 6-му тижні. На цьому терміні УЗД покаже сам факт маткової вагітності, також визначається місце прикріплення плодового яйця. Також встановлюється точний період вагітності.

Планові УЗД при вагітності

Після першого УЗД, при якому встановлюється сам факт вагітності, призначаються повторні УЗД :

·       11 – 14 тиждень – на цьому терміні проводять скринінг на хромосомну патологію, вимірюється товщина комірцевої зони і носової кісточки плода, а також звертають увагу на стан матки. Проводять біохімічний скринінг з розрахунком індивідуального ризику наявності хромосомної і деяких вроджених патологій плода – вагітна здає кров на білок PAPPA і хоріонічний гонадотропін.

·     19 – 21 тиждень – в цей термін  оцінюється розвиток органів і систем дитини, наявність / відсутність патологій плоду, які не можна було визначити на більш ранніх термінах. Окрім цього досліджується плацента та її прикріплення, кількість навколоплідних вод, довжина шийки матки та доплерометрія в маткових артеріях та кровотік в артеріях пуповини.

32 – 34 тиждень – третя планове УЗД під час вагітності.  Досліджується плід на можливість затримок у розвитку, патологій. Визначається кількість навколоплідної води, стан  плаценти ,   передбачувана вага плода та його пропорції по відношенню до терміну вагітності.

    Позапланове проведення УЗ-дослідження.Проведення ультразвукової діагностики позапланово може знадобитися на будь-якому терміні вагітності. Показанням до нього є скарги жінки на біль в животі, кров’янисті виділення, зниження або підвищення рухової активності плода, підозра на підтікання навколоплідних вод, а також для уточнення положення плода, стану шийки матки. Позапланове УЗД може призначатись лікарем при невідповідністі розмірів матки до терміну вагітності.  Частота УЗД під час вагітності – це важливий фактор в турботі лікаря про матір і дитину, а також захист життя і здоров’я обох.

 

      Висновок

  Процедура УЗД абсолютно безпечна як для матері, так і для плода. Сам метод грунтується на ультразвукових коливаннях високої частоти, які не несуть ніякої небезпеки.

 

 

УЗД при вагітності – доступний і безпечний для здоров’я матері та дитини та один з найінформативніший методів пренатальної неінвазивної діагностики.

ОН-ЛАЙН ЗАПИС

Записатись на прийом

Оберіть послугу зі списку та заповніть контактні поля форми