ПРОКТОЛОГІЯ
В медичному центрі "Вітамед+" відтепер
доступний прийом лікаря-проктолога.
Пропонуємо сучасні методи лікування
гемороїдальних вузлів, анальних тріщин
та інших патологій анальної зони.
Запис за телефонами на нашому сайті
Ведення вагітності
Повний комплекс послуг спостереження
за вагітністю з перших тижнів і до народження немовляти
Дізнатись більше
КОЛОНОСКОПІЯ
В медичному центрі "Вітамед+" доступна
процедура колоноскопії - високоінформативного
дослідження прямої та товстої кишки
за допомогою ендоскопа
Дізнатись більше
Консультація педіатра
Подбайте про здоров'я Вашої дитини - запишіться
на прийом до фахівця-педіатра в МЦ"Вітамед+"
Дізнатись більше
Попередній
Далі

КОЛОНОСКОПІЯ

Інформація для пацієнтів про колоноскопію

 

Колоноскопія – це процедура, що дає можливість лікареві визначити стан та будову прямої та товстої кишки. Дослідження проводиться в ендоскопічному кабінеті. Колоноскоп (еластичний зонд невеликого (1,2 см ) діаметру) акуратно вводиться через задній прохід та просовується по просвіту товстої кишки.

Коли призначають колоноскопію?

 

Колоноскопія призначається лікарем та проводиться для виявлення та уточнення захворювань товстої кишки, а саме: при скаргах пацієнтів на розлади у діяльності кишечника (проноси або довготривалі запори), виділення крові при дефекації, кровотечах та інші. Під час проведення колоноскопії виявляються поліпи, наявність яких протікає безсимптомно. Незамінний метод обстеження для діагностики онкологічних новоутворень, особливо на ранніх стадіях. Значну роль відіграє колоноскопія для профілактики онкозахворювань, коли обстежуються пацієнти віком після 50 років або близькі родичі, у родині яких було виявлено пухлину чи поліпи товстої кишки. Колоноскопія – це процедура, що дає можливість лікареві визначити стан та будову прямої та товстої кишки.

 

Яка підготовка необхідна перед колоноскопією?

 

Перед проведенням ендоскопічного обстеження Вам необхідно повідомити лікаря про стан Вашого здоров’я (перенесені хвороби, алергії, операції, результати попередніх обстежень). Для отримання повної інформації про стан слизової оболонки товстої кишки необхідна її спеціальна очистка. Кишечник необхідно ретельно відмити від калу, слизу тощо. Найбільш чітку інформацію про підготовку кишки до обстеження пацієнт отримує від лікаря.

 

Як проходить колоноскопія?

 

Зазвичай, процедура переноситься пацієнтом задовільно, інколи спричиняє больові відчуття. Колоноскопія проводиться в положенні пацієнта на лівому боці та на спині, в середньому триває 15-60 хвилин. Пацієнт відчуває розпирання, тиск у животі. Огляд проводиться при введені та виведені колоноскопа. Інколи внаслідок поганої підготовки або з інших причин (стан після операцій на черевній порожнині, особливостей будови товстої кишки) неможливий повний огляд усіх відділів кишечника, в такому разі призначається рентгенівське обстеження з барієвою клізмою товстої кишки – іригоскопія.

Якщо під час проведення колоноскопії виявляються патологічні зміни слизової оболонки товстої кишки для підтвердження або скасування діагнозу проводиться біопсія (взяття шматочка слизової оболонки для гістологічного аналізу). У випадку взяття біопсії лікар необов’язково думає про рак, кожна зміна стану слизової має бути підтверджена гістологічним аналізом.

При виявленні поліпів у кишці їх треба, в більшості випадків, видалити через колоноскоп з використанням додаткового обладнання без хірургічної операції. Інколи виникає необхідність проведення повторних колоноскопій з метою оцінки стану слизової на місці видалення поліпа, при поліпах значних розмірів або великої їх кількості. Видалення поліпів прямої та товстої кишки – важливий захід профілактики раку кишечника!

Під час проведення колоноскопії лікар-ендоскопіст має можливість виявити джерело кровотечі та за допомогою спеціальних інструментів зупинити його без операції.

 

Що відбувається після колоноскопії?

 

Одразу після закінчення колоноскопії лікар розповідає пацієнту про результати обстеження, видає висновок. При взятті біопсії заключний діагноз пацієнт отримує через декілька днів.

Після обстеження пацієнт спостерігається лікарем до усунення симптомів здуття, розпирання у животі, яке виникає при нагнітанні повітря під час процедури. Пацієнт може відвідати туалет, після виходження газів самопочуття значно покращується. Якщо колоноскопія проводилась під тотальною внутрішньовенною анестезією пацієнт залишається під наглядом деякий час.

Приймати їжу та поновити звичайний ритм життя можливо у той же день після від’їзду з лікувального закладу.

При необхідності повторних оглядів лікар у кожному конкретному випадку призначає повторні обстеження.

 

Які ускладнення бувають після колоноскопії?

 

Колоноскопія взагалі безпечна, коли виконується лікарем, який пройшов спеціальну підготовку. Як при всякому ендоскопічному обстеженні, при колоноскопії можуть виникнути ускладнення. За даними літератури це може бути кожен 500 пацієнт та бувають при проведенні додаткових обстежень (біопсії) або видалення поліпів та проявляються кровотечею або розривом стінки кишки. Усунення наслідків ускладнень потребує проведення операції, яка при необхідності проводиться негайно. Тому у всіх випадках, коли після проведення колоноскопії з’являється різкий біль у животі, виділення значної кількості крові з кишки, лихоманки, необхідно негайно звернутись до лікаря або визвати карету швидкої допомоги.

Якщо у Вас виникнули питання щодо необхідності проведення колоноскопії або альтернативного методу обстеження прямої та товстої кишки, необхідно обговорити з лікарем все, що цікавить Вас стосовно процедури, подальшого спостереження тощо.

ОН-ЛАЙН ЗАПИС

Записатись на прийом

Оберіть послугу зі списку та заповніть контактні поля форми