ПРОКТОЛОГІЯ
В медичному центрі "Вітамед+" відтепер
доступний прийом лікаря-проктолога.
Пропонуємо сучасні методи лікування
гемороїдальних вузлів, анальних тріщин
та інших патологій анальної зони.
Запис за телефонами на нашому сайті
Ведення вагітності
Повний комплекс послуг спостереження
за вагітністю з перших тижнів і до народження немовляти
Дізнатись більше
КОЛОНОСКОПІЯ
В медичному центрі "Вітамед+" доступна
процедура колоноскопії - високоінформативного
дослідження прямої та товстої кишки
за допомогою ендоскопа
Дізнатись більше
Консультація педіатра
Подбайте про здоров'я Вашої дитини - запишіться
на прийом до фахівця-педіатра в МЦ"Вітамед+"
Дізнатись більше
Попередній
Далі

ПРЕНАТАЛЬНА ДІАГНОСТИКА

    За даними ВООЗ 2.5% всіх новонароджених мають різні вади розвитку. Близько 40-50% ранньої малюкової (перинатальної) смертності та інвалідності з дитинства також обумовлені спадковими факторами. Це свідчить про актуальність пренатальної діагностики для своєчасного виявлення і визначення подальшої тактики ведення вагітної. Однак інвазивні методи діагностики не можуть бути використані у всіх вагітних у зв’язку з можливими розвитком різних ускладнень, саме тому, для виявлення вагітних групи високого ризику широко застосовуються програми скринінгового обстеження. Одним з найбільш безпечних та ефективних методів є пренатальний біохімічний скринінг.

Для ефективності пренатального біохімічного скринінгу пропонується розрахунок індивідуальних ризиків за допомогою програми PRISCA (Prenatal RISk Calculation – розрахунок ризику хромосомної патології та вроджених дефектів розвитку плоду).

При розрахунку індивідуального ризику враховуються: вік матері, термін вагітності, маса тіла, етнічна приналежність, куріння, попередні вагітності з трисомією 21, наявність цукрового діабету, ЕКЗ. Розрахунок МоМ для вагітності проводиться на скореговану медіану для відповідного терміну вагітності з урахуванням перерахованих вище індивідуальних даних вагітною. Термін вагітності програма розраховує автоматично за даними УЗД (КТР або БПР) або за датою першого дня останньої менструації з урахуванням тривалості менструального циклу.

Однією з умов достовірного обчислення ризиків є точне визначення терміну вагітності та облік кількості плодів.

У першому триместрі для обчислення гестаційного терміну вагітності визначається куприко-тім’яноий розмір (КТР) – повинен бути в межах 38-79 мм і додатково, як самостійний маркер хромосомної патології – товщина комірцевого простору (ТВП) в межах 0,1-6,0 мм, що враховується при розрахунку ризику для вагітної. Самостійним УЗД-маркером хромосомної патології (у цьому терміні) є відсутність візуалізації носової кістки у плода.

У другому триместрі гестаційний строк розраховується по біпаріетальному розміру (БПР), який повинен бути в межах 26-46 мм.
Однак. при не можливості проведення УЗД, програма передбачає обчислення строку вагітності за датою першого дня останньої менструації з обов’язковим зазначенням тривалості менструального циклу.

Точність розрахунку терміну вагітності залежить від точності визначення розмірів плода за даними УЗД. або вказівки дати першого дня останньої менструації і тривалості менструального циклу!

У першому триместрі здійснюється розрахунок індивідуального ризику можливого народження плоду з синдромом Едвардса і синдрому Дауна. РЕКОМЕНДОВАНО: терміни тестування -10 тижнів+4дні – 13 тижнів+  6 днів  , визначення РАРР і free B-ХГЛ.

У другому триместрі здійснюється розрахунок індивідуального ризику можливого народження плоду з синдромом Едвардса і синдрому Дауна, дефект нервової трубки. РЕКОМЕНДОВАНО: терміни тестування-.      14 тижнів + 0 днів – 19 тижнів+ 6 днів, визначення АФП, естріолу, і загального В-ХГЧ.

Результати видаються у вигляді бланка-звіту, де вказується дані, що використовувалися при розрахунку, біохімічні показники в абсолютних значеннях і МоМ, розраховані ризики (високий чи низький) для даної вагітної: віковий ризик, індивідуальний ризик (на підставі біохімічних показників) по трисомії 21 ( синдром Дауна), трисомії 18 (синдром Едвардса) і дефект нервової трубки (ДНТ). При наявності даних ТКП у першому триместрі вказує ще і комбінований ризик по трисомії 21 (синдром Дауна) і трисомії 18 (синдром Едвардса).

! Результати розрахунку ризику хромосомних аномалій плоду – це статистичні показники. які не є підставою для постановки діагнозу, а служать показанням для подальших спеціальних методів дослідження.

Переваги застосування пренатального скринінгу PRISCA:

·         ! Проведення пренатального скринінгу, згідно наказу МОЗ України № 417 від 15.07.2011 р.

·         ! Аргументоване направлення вагітної на медико-генетичне консультування.

·         ! Важливий інструмент при прийнятті рішення про доцільність проведення
інвазивних методів діагностики у вагітних всіх вікових груп.

Якісне обстеження – правильний діагноз – ефективне лікування.

ОН-ЛАЙН ЗАПИС

Записатись на прийом

Оберіть послугу зі списку та заповніть контактні поля форми