ПРОКТОЛОГІЯ
В медичному центрі "Вітамед+" відтепер
доступний прийом лікаря-проктолога.
Пропонуємо сучасні методи лікування
гемороїдальних вузлів, анальних тріщин
та інших патологій анальної зони.
Запис за телефонами на нашому сайті
Ведення вагітності
Повний комплекс послуг спостереження
за вагітністю з перших тижнів і до народження немовляти
Дізнатись більше
КОЛОНОСКОПІЯ
В медичному центрі "Вітамед+" доступна
процедура колоноскопії - високоінформативного
дослідження прямої та товстої кишки
за допомогою ендоскопа
Дізнатись більше
Консультація педіатра
Подбайте про здоров'я Вашої дитини - запишіться
на прийом до фахівця-педіатра в МЦ"Вітамед+"
Дізнатись більше
Попередній
Далі

ПІДГОТОВКА ДО КОЛОНОСКОПІЇ

  Починається за два-три дні до дослідження з дотримання нешлакової дієти. З раціону виключається їжа, багата на рослинну клітковину, та інші погано переварюванні продукти (бобові, горох, сочевиця, капуста в будь-якому вигляді, гречка та інші крупи, томати, горіхи, мак, кокосова стружка, чорний хліб, жирні сорти м`яса та риби, жирні бульйони, копченості та соління, консерви, гострі приправи, свіжі та сушені фрукти й овочі (передусім з дрібними кісточками – ківі, виноград, тощо), зелень, йогурти, що містять наповнювачі, жирні молочні продукти, алкогольні).

РЕКОМЕНДОВАНА ДІЄТА: курка, яловичина, телятина (бажано у вигляді котлет, фрикадельок); нежирна риба, страви з картоплі без шкірки, яйця, білий хліб (без добавок), макаронні вироби, манна і вівсяна каші, сир, масло, сир, йогурти (без наповнювачів), кондитерські вироби з білої муки, шоколад, морозиво, солодощі (цукор, мед, зефір тощо). Рекомендується пити достатню кількість рідини (2,0-1,5 л) якщо ви не страждаєте на захворювання при яких багато пити протипоказано. Це може бути негазована вода, освітлені (без м’якоті) соки, нежирні бульйони, чай з медом або цукром і ін.


Якщо ви страждаєте закрепами, необхідно щодня приймати проносні засоби, призначені лікарем

День напередодні дослідження

Вранці: легкий сніданок (каша манна, вівсяна), йогурт, білий хліб, сир, масло, м’який сир кондитерські вироби з білої муки без добавок, шоколад, морозиво та ін). Додатково протягом дня до 16.00-17.00 рекомендується пити прозорі рідини не менше 1,5 л.

Після сніданку і до закінчення дослідження приймати тверду їжу не можна, потрібно пити прозорі рідини (наприклад: чай, бульйон, освітлені соки).

Обід: Не пізніше 15.00 годин можна випити бульйон з невеликим шматочком білого хліба.

З 17.00 в день напередодні дослідження починається прийом препаратів для очищення кишечника.

Підготовка “ІЗІКЛІН”:

   Для належного очищення кишечнику потрібно застосувати вміст 2 пляшок лікарського засобу. Перед застосуванням вміст кожної пляшки слід розвести у воді з використанням стаканчика, що додається, до отримання загального об’єму близько 0,5л.; після застосування слід додатково прийняти 1-1,5 літра води або прозорої рідини протягом 2год. (дозволені прозорі рідини: вода, чай, газовані або негазовані безалкогольні напої, соки без м’якоті (не червоного кольору). Загальний об’єм рідини, який необхідно вжити для очищення кишечнику, становить близько 3-4 літрів, що мають бути прийняті перорально перед процедурою.

Напередодні дня колоноскопії, починаючи з 18 год., пацієнт приймає препарат ІЗІКЛІН:

1) вміст однієї пляшки лікарського засобу слід вилити в стаканчик, що знаходиться в упаковці, та розвести водою до мірної лінії (близько 0,5л);

2) пацієнт має випити цей розведений розчин, запивши його додатково 1-1,5 літри води або прозорої рідини протягом 2год;

3) ЗРАНКУ В ДЕНЬ ПРОВЕДЕННЯ КОЛОНОСКОПІЇ О 5:00 – 6:00 год.: вміст другої пляшки лікарського засобу слід вилити в стаканчик, що знаходиться в упаковці, та розвести водою до мірної лінії (близько 0,5л);

4) пацієнт має випити розведений розчин, запивши його додатково 1-1,5 літри води або прозорої рідини протягом 2год.

Підготовка   «Мовипреп»:

Рекомендується додатково випити 1 (один) літр прозорої рідини (вода, прозорий суп, фруктовий сік без м`якоті, безалкогольні напої, чай або кава без молока). Для приготування першого літру розчину – одного саше(пакетика) А і одного саше(пакетика) В розчиняють в невеликій кількості води та доводять до 1 літра. Приготовлений розчин потрібно випити на протязі 1-2год. Процедура розведення другого літра препарату – аналогічна.

Спосіб застосування:

1-й спосіб (колоноскопія призначена на першу половину дня): випити два літра розведеного препарату Мовипреп ввечері напередодні проведення ендоскопічного обстеження.

2-й спосіб (колоноскопія призначена на другу половину дня): розділити на дві частини: перший літр розведеного препарату Мовипреп приймають ввечері, другий літр розведеного препарату – зранку в день проведення ендоскопічного обстеження (інтервал між закінченням прийому рідини(препарату Мовипреп або прозорої рідини) та до початку проведення колоноскопії повинен складати не менше 2год.

Не залежно від препарату, яким готувались до колоноскопії рекомендовано додатково прийняти 3 дози сиропу симетикону (Эспумизан, БоБотик)  після першого етапу прийому препарату та 3 дози сиропу зранку в день огляду

 


Прийом медичних препаратів

Вранці в день дослідження необхідний прийом постійно вживаних препаратів (серцево-судинних, що знижують тиск, гормонів та ін.). Препарат можна запити невеликою кількістю води.
Якщо ви приймаєте препарати розріджують кров (тромбоАСС, Кардіомагніл і ін.) За три дні до дослідження їх необхідно скасувати, попередньо проконсультувавшись з фахівцем.
З собою необхідно принести результати попередніх досліджень (відеоколоноскопія), якщо такі є.

Увага! Шановні пацієнти, будь-ласка, пам’ятайте якість проведення колоноскопії (виявлення найменших до 1-2мм поліпів та пухлин, точне проведення біопсії, правильний діагноз) залежить від ЯКОСТІ ВАШОЇ ПІДГОТОВКИ ДО ОБСТЕЖЕННЯ!

Записатись на прийом

Оберіть послугу зі списку та заповніть контактні поля форми