ПРОКТОЛОГІЯ
В медичному центрі "Вітамед+" відтепер
доступний прийом лікаря-проктолога.
Пропонуємо сучасні методи лікування
гемороїдальних вузлів, анальних тріщин
та інших патологій анальної зони.
Запис за телефонами на нашому сайті
Ведення вагітності
Повний комплекс послуг спостереження
за вагітністю з перших тижнів і до народження немовляти
Дізнатись більше
КОЛОНОСКОПІЯ
В медичному центрі "Вітамед+" доступна
процедура колоноскопії - високоінформативного
дослідження прямої та товстої кишки
за допомогою ендоскопа
Дізнатись більше
Консультація педіатра
Подбайте про здоров'я Вашої дитини - запишіться
на прийом до фахівця-педіатра в МЦ"Вітамед+"
Дізнатись більше
Попередній
Далі

НЕЙРОСОНОГРАФІЯ

Нейросонографія – це дослідження головного мозку за допомогою ультразвуку. Дослідження проводиться у новонароджених дітей ранніх вікових груп (до одного року) через тім’яні отвори в голові новонароджених малюків.

 Показання для нейросонографії у дітей:

     ·      недоношеність;

     ·      травми (в тому числі під час пологів);

     ·      запальні захворювання ЦНС;

     ·      гіпоксія (кисневе голодування) під час внутрішньоутробного розвитку або під час пологів;

     ·      підозра на неврологічну патологію;

·   при підозрі на розвиток внутрішньоутробної інфекції.

  У 95% випадків при нейросонографії новонароджених вдається виявити приховані пошкодження мозку вже на перших тижнях життя дитини і лікарі, не втрачаючи часу, можуть надати йому екстрену допомогу.

  Оскільки ультразвук з легкістю проникає через шкіру, але не може проникати через кістки, нейросонографія новонароджених проводиться тільки в тому випадку, коли у малюка ще не закрилися тім’яні отвори.

Що виявляє УЗД головного мозку у дітей (НСГ)

Розміри, контури і площа шлуночків мозку. Зміна контурів шлуночків мозку може вказувати на внутрішньошлуночкові крововиливи або субепендімальние кісти, а їх розширення – на рахіт, гідроцефалію та інші небезпечні захворювання. І рахіт, і гідроцефалія призводять до затримки фізичного / розумового розвитку дитини, тому важливо приступити до їх лікування вже на ранніх етапах.

Дослідження великих судин головного мозку і їх сплетінь дозволяє виявити наявність великих аневризм – ділянок з розширеними стінками. Аневризми порушують правильне кровообіг у мозку, що загрожує внутрішніми крововиливами.

  Арахноїдальні кісти (порожнини з рідиною) здавлюють ділянки головного мозку і часто призводять до симптоматичної епілепсії. Самостійно ці кісти не розсмоктуються, навпаки, вони можуть рости. Постійне спостереження дитини у невролога і регулярні УЗД мозку дитини в цьому випадку просто необхідні.

Ішемія головного мозку – дефіцит кисню, що призводить до загибелі нервових клітин мозку. Часто спостерігається у недоношених дітей, що народилися з погано сформованими легенями. Гіпоксія окремих ділянок мозку призводить до їх загибелі і, в подальшому, до «розм’якшення» мозку – лейкомаляції.

Менінгіт – інфекційне захворювання оболонок головного мозку, що супроводжується їх потовщенням і деформацією тканини мозку. Своєчасно виявити це важке захворювання допоможе УЗД голови.

Пухлини мозку у новонароджених зустрічаються рідко, але все таки зустрічаються. Залежно від їх характеру, розміру та місця розташування лікар призначить потрібне лікування.

У медичному центрі «Вітамед+» нейросонографія проводиться на найсучаснішому і високоефективному обладнанні, яке не принесе ніякого дискомфорту вашій дитині.

Зверніться в нашу клініку і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми!

ОН-ЛАЙН ЗАПИС

Записатись на прийом

Оберіть послугу зі списку та заповніть контактні поля форми